Żłobek pomieści wszystkie dzieci


Żłobek miejski został wyremontowany i powiększony o dodatkowe czterdzieści miejsc, dzięki rządowemu programowi Maluch Plus.

W żłobku powstały nowe sale zabaw, doposażona została kuchnia oraz zbudowano nowy plac zabaw. Gmina Olesno otrzymała na ten cel w sumie w ciągu dwóch lat około miliona złotych.
Obecnie do oleskiego żłobka uczęszcza 90 dzieci.W ubiegłym roku mieliśmy sześćdziesiąt miejsc, w tym roku aż dziewięćdziesiąt – mówi Ewelina Królikowska, dyrektorka żłobka. – To spora różnica, bo na listach rezerwowych dotychczas było około trzydziestu osób. Obecnie udało nam się przyjąć wszystkich, którzy złożyli podania. Różnica jest również pod względem kadry. Mamy sześć nowych etatów. Zostało zatrudnionych pięć osób personelu wychowawczego oraz jeden dodatkowy kucharz.
Dyrektor żłobka podkreśla większy komfort zarówno dla pracowników, jak i pociech.

Cały budynek został odnowiony, nowe sale są przepiękne – mówi Ewelina Królikowska. – W takim miejscu lepiej się pracuje, a dzieci mają większy komfort. Sale są bardzo przyjazne, jest kolorowo i wesoło, dzięki czemu dla dzieci rozłąka z rodzicami jest łatwiejsza.
Na remont żłobka składają się dwie inwestycje na przestrzeni dwóch lat.

Żłobek przeszedł gruntowną przebudowę – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Cały budynek jest w tej chwili oddany dla dzieci, ponieważ dogadaliśmy się z Caritas, której siedziba została przeniesiona do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Wcześniej budynek przeszedł termomodernizację, a kiedy pojawił się projekt Maluch Plus, braliśmy w nim udział dwa lata temu i w zeszłym roku, co pozwoliło na powiększenie żłobka. W poprzednim projekcie o dziesięć miejsc, a w tym obecnym o trzydzieści miejsc. Nasz żłobek ma dobrą renomę, dzięki czemu rodzice chętnie z niego korzystają.
Gmina w ostatnich latach postawiła na zapewnienie opieki najmłodszym.

Żłobek ma miejsce dla 90 dzieci.
(Zdjęcia Joanna Hęcińska- LaiCoti Fotografia)


Gmina w ostatnich latach postawiła na zapewnienie opieki najmłodszym.

Staramy się zapewnić opiekę jak największej liczbie dzieci – mówi burmistrz. – W ostatnim czasie powstały trzy nowe oddziały przedszkolne, to ponad 75 nowych miejsc. W gminie Olesno 92 procent dzieci w wieku 3-5 lat uczęszcza do przedszkoli. Praktycznie wszyscy rodzice, którzy chcą posłać dzieci do żłobka czy przedszkola znajdują w nich miejsce.
Uroczyste otwarcie oleskiego żłobka po modernizacji nastąpiło w środę 18 września. W wydarzeniu brała udział między innymi Violetta Porowska, wicewojewoda opolska oraz lokalni samorządowcy. Otwarcie uświetniły swoim sympatycznym występem dzieci z oleskiego żłobka.
Damian Pietruska
w ramach współpracy z ool24.pl

48 –
69- 54 – 113 – Kadra oleskiego żłobka powiększyła się o pięć osób.

Wstecz Dorośli śmiecą, dzieci sprzątają
Dalej Piętnaście dobrych lat w Unii