Pokazali swoje bogactwo


W piątek 20 września w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowany został Dzień Otwarty. Z propozycją zajęć zapoznało się wiele osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci.
W ciągu blisko dwóch godzin przez główną salę domu kultury oraz Kuźnię Muzycznych Talentów przewinęło się naprawdę sporo osób.Na początku października ruszają po wakacyjnej przerwie zajęcia w naszych sekcjach i kółkach zainteresowań – mówi Dominika Grobelna, instruktorka M-GOK-u. – Postanowiliśmy więc zapoznać mieszkańców w różnym wieku z naszą ofertą, z prowadzącymi. Jestem pozytywnie zaskoczona frekwencją na dzisiejszym spotkaniu.
Najmłodsi z chęcią próbowali swoich zdolności plastycznych – rysowali, malowali, ozdabiali duży karton z napisem „Dzień Otwarty”. Do woli mogli się wyszaleć na trampolinie, a technikę skoków zaprezentowała im Małgorzata Gajda.

Skoki dobrze wpływają na pracę serca, obniżają stres i pozwalają spalić sporo kalorii – tłumaczy instruktorka.
Dzieci z zamiłowaniem do teatru miały do dyspozycji stroje, które chętnie przymierzały – oczywiście głównie czyniły to dziewczęta.

W październiku będziemy szlifowali sztukę „Magiczny kuferek”, którą w czerwcu wystawiliśmy na zakończenie roku kulturalnego, a później rozpoczniemy przygotowania do spektaklu świątecznego – informuje Dominika Grobelna, prowadząca kółko teatralne.
Tamara Jung, uczennica V klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim, postanowiła nauczyć się gry na gitarze akustycznej, więc odwiedziła Kuźnię Muzycznych Talentów, gdzie pod okiem Piotra Jaronia zaliczyła pierwszą krótką lekcję.

Mój wujek gra na gitarze, spodobał mi się ten instrument i chciałabym się nauczyć na nim grać – tłumaczy Tamara. – Wierzę, że nie zabraknie mi cierpliwości.
Z tajnikami gry na pianinie zapoznawała Sylwia Roj, zaś na saksofonie Paulina Żydziak. Zdziwienie wywołała informacja, że saksofon zaliczany jest do instrumentów dętych drewnianych.

Najważniejszy jego element to drewniany stroik – wyjaśnia pani Paulina. – Gdyby nie on, instrument nie wydałby żadnego dźwięku.
Pierwsze taneczne wprawki pod okiem Kai Żylak przeszły dziewczęta. Pani Kaja będzie prowadziła naukę tańców disco i hip-hop oraz salsę dla dorosłych.

W ubiegłym roku, jeśli idzie o dzieci, to ćwiczyło ponad trzydzieści osób – tłumaczy instruktorka. – Dziś zapisały się kolejne.
Na szereg pytań rodziców odpowiadała Małgorzata Osak, która poprowadzi naukę języka angielskiego.
Zupełnie nową ofertą na ten rok kulturalny jest kółko dziennikarsko-fotograficznie, a młodych adeptów będzie szkoliła Małgorzata Kuc, była dziennikarka „Kulis Powiatu”.
Ofertę domu kultury uzupełniają zajęcia z wokalu, gry na keyboardzie, joga, a także karate, siatkówka, badminton, tenis stołowy oraz piłka nożna.W ubiegłym roku z naszych propozycji skorzystało prawie trzysta osób – podsumowuje Dominika Grobelna.
AS

Wstecz Z sercem w roli głównej
Dalej Brak wyników - jest nowy trener