Partnerska wizyta


W Wołczynie przebywała od 30 sierpnia do 2 września delegacja z partnerskiej gminy Hassloch w Niemczech.

Niemiecką gminę reprezentowali: Brigitte Wenz, Paul Walachowitsch, Karl Brandenburger, Hans Hampl, Jochen Gleich.
Goście wzięli czynny udział 31 sierpnia w Festiwalu Barw Folkloru, podczas którego odbyła się próba bicia rekordu Polski na Największe Zgromadzenie Osób w Strojach Ludowych. Tego samego dnia odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi Wołczyna, gdzie omówiono wstępnie plan obchodów 20-lecia partnerstwa, które odbędą się w przyszłym roku.
Kolejny dzień wizyty rozpoczął się od złożenia kwiatów przez niemiecką delegację oraz burmistrzów Wołczyna Jana Leszka Wiącka i Bogusława Adaszyńskiego oraz Celinę Zając, emerytowaną dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 1 w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Wiązanki złożono pod pomnikiem Polaków poległych podczas II wojny światowej na wszystkich frontach świata oraz na Obelisku Katyńskim w Wołczynie.
Ostatnim punktem wizyty był udział niemieckich gości w dożynkach w Szymonkowie.Najbardziej zależało nam, przez te lata na poznawaniu naszych gmin, kontaktach młodzieży oraz mieszkańców – informuje Jan Leszek Wiącek.
Gminę Hassloch odwiedzili do tej pory wołczyńscy strażacy, seniorzy, radni, młodzież szkolna, tenisiści, myśliwi. Prowadzona była wspólna akcja z Niemieckim Czerwonym Krzyżem w celu znalezienia dawcy szpiku dla mieszkańca Wołczyna.
Partnerzy z Niemiec przekazali gminie Wołczyn wóz strażacki, samochód dostawczy. wózki inwalidzkie, wspierali przy akcjach charytatywnych.

Chcemy kontynuować współpracę, szczególnie w zakresie wymiany szkolnej i aktywnych grup społecznych obu gmin – dodaje burmistrz Wołczyna. WD

Wstecz Tygodnie pełne atrakcji
Dalej Nie noś, bo się przyzwyczai- czyli o podróżach w ramionach mamy i taty