Święto w Żytniowie


Niedziela 18 sierpnia była wielkim dniem dla kibiców piłki nożnej w Żytniowie (gm. Rudniki). Po raz pierwszy w historii klubu piłkarska drużyna zagrała w A klasie.
Na widowni były tłumy publiczności, a w premierowym spotkaniu beniaminek zremisował bezbramkowo z LZS-em Kościeliska.Jesteśmy z punktu zadowoleni, bo przecież Kościeliska to czołowy zespół poprzedniego sezonu, a my nie mogliśmy zagrać w najmocniejszym składzie – mówi Grzegorz Dwornik, kierownik żytniowskiej drużyny. – Dla nas liczyła się będzie każda zdobycz, bo celem jest utrzymanie się.
Przed spotkaniem Alfred Nowak, członek zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej, wręczył kapitanowi zespołu Maciejowi Jamie okazały puchar za zwycięstwo w rozgrywkach B klasy i awans do A klasy.
W kadrze trenera Mateusza Jurczyka na ten mecz znaleźli się bramkarze Daniel Napieraj i Dawid Mieszała oraz zawodnicy z pola: Jakub Stasiak, Maciej Jama, Marcin Jurczyk, Dawid Lewandowski, Bartosz Hiper, Kamil Biedka, Piotr Łęgosz, Mateusz Łapucha, Kamil Zaręba, Mateusz Kwas, Zbigniew Mieszała, Waldemar Lewandowski, Jakub Świątek, Marcin Kowalczyk, Mateusz Ponicki oraz Filip Rębacz. Nie mogli zagrać: Patryk Wróbel, Jakub Krawczyk, Piotr Rzeźniczak i Kamil Plisak.

Trzon zespołu stanowią zawodnicy, którzy wywalczyli awans – dodaje Grzegorz Dwornik. – Zostali, choć mieli oferty, także finansowe, z innych klubów. To o czymś świadczy. AS

Wstecz Susza z rządowego kapelusza
Dalej Były wzloty i upadki