Pomagają bezdomnym zwierzętom


Grupa wolontariuszy z kluczborskiego Zakładu Karnego poświęca swój czas, pieniądze i energię, by pomagać bezdomnym zwierzętom, które znajdują się w Azylu w Bogdańczowicach.

Tym razem funkcjonariusze z grupą skazanych pomagali w pracach porządkowych i remontowych w bogdańczowickim azylu, który z budową kojców stara się zdążyć przez zimą. Pomoc potrzebującym zwierzętom pozostawia ślad w psychice tych, którzy jej udzielają – tłumaczy podporucznik Zbigniew Piekielny, rzecznik prasowy Zakładu Karnego. – Pozwala uwrażliwiać na cierpienie zależnych od człowieka istot oraz kształtować charakter. Dlatego cyklicznie wspieramy azyl. Jest to miejsce, w którym o każdej porze roku przyda się pomoc.
Zakład Karny pomaga też stowarzyszeniu Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio, które buduje placówkę stacjonarną w Smardach Górnych. Osadzeni wykonali tam mnóstwo prac budowlanych, dzięki czemu stowarzyszenie zaoszczędziło kilkaset tysięcy złotych. A warto dodać, że inwestycja finansowana jest tylko z datków prywatnych osób i firm, bez kredytu.
W kluczborskim Zakładzie Karnym prowadzone też były zbiórki na ten cel.
MZ

Wstecz On ma żonę, ja go kocham
Dalej Jedna z najstarszych jednostek